False
قوانین و مقررات

 

قوانین و مقررات عمومی

 

بلیت (کاغذی/ الکترونیک) مسافر بمنزله قرارداد فی مابین مسافر و شرکت هواپیمایی ایران ایرتور است. و خرید بلیت بمنزله قبول کردن کلیه قوانین و مقررات شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از طرف خریدار می باشد. این بلیت از تاریخ صدور فقط برای مدت 6 ماه اعتبار دارد.

 

شرایط و ضوابط حمل بار در شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

 

مسافر مجاز به حمل بار همراه و غیر همراه، به میزان مندرج در بلیت بوده و حمل هر گونه بار با وزن مازاد، در صورت امکان حمل به  تشخیص شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، فقط در مورد بار غیر همراه، با پرداخت هزینه اضافه بار (100،000 ریال)، به ازاء هر کیلوگرم با 9% مالیات ارزش افزوده، در کلیه مسیرهای داخلی و از کلیه مبادی فرودگاه های ایران به مقاصد فرودگاه های ترکیه به ازاء هرکیلوگرم (400،000 ریال ) و در مسیرهای برعکس (5  یورو) محاسبه خواهد گردید و طبق شرایط و رویه های جاری شرکت هواپیمایی امکان پذیر است.

حمل حیوان خانگی در پروازهای شرکت ایران ایرتور به ازای  هر کیلوگرم 200،000 ریال با 9% مالیات ارزش افزوده با شرایط زیر قابل انجام می باشد:

    1- حداقل وزن محاسباتی جهت حمل حیوانات خانگی 5 کیلوگرم می باشد. (حیوانات زیر 5 کیلوگرم می بایستی با وزن 5 کیلوگرم محاسبه گردند).

    2- وزن پرندگان 2 برابر وزنشان محاسبه می گردد.

    3- وزن حیوان با احتساب قفس و بسته بندی مربوطه می باشد.

    4- حمل حیوانات خانگی توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور صرفا در انبار هواپیما مقدور می باشد.

    5- جهت حمل و نقل و نحوه تحویل حیوانات مذکور قبل از پرواز هماهنگی های لازم بایستی با ایستگاه های مربوطه بهمل آورده شود.

از آنجاییکه شرکت هواپیمایی ایران ایرتور هیچگونه اطلاع و مسئولیتی نسبت به محتویات و ارزش بار تحویل شده از سوی مسافر ندارد، ادعای مسافر مبنی بر فقدان یا خسارت بار مذکور مسموع نبوده و مسئولیت شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در صورت وجود شرایط قانونی، بر مبنای وزن بار تحویل شده، بر طبق قوانین و مقررات جاری ملی و بین-المللی حمل و نقل هوایی می باشد.

درصورت ورود هرگونه خسارت یا مفقودی بار، مسافری که برچسب الصاقی بار تحویل شده به شرکت هواپیمایی ایران ایرتور بنام او صادر شده، باید قبل از خروج از سالن تحویل بار فرم اظهار مفقودی یا خسارت بار را تکمیل و امضاء کرده و به نماینده شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تحویل دهد و متعاقباً باید در مهلت قانونی به شرح مقرر در کنوانسیون ورشو و پروتکل الحاقی لاهه، نسبت به طرح شکایت بطور مکتوب در دبیرخانه شرکت هواپیمایی اقدام نماید. فرم اظهار مفقودی یا خسارت بار، صرفاً بنا به اظهار مسافر برای عملیات پیگیری ادعای مطرح توسط مسافر تنظیم می شود و هیچگونه قابلیت استنادی ندارد و نیز شکایت تلقی نمی شود. مسافر متعهد می گردد از تحویل هر گونه بار حاوی کالای ممنوعه و یا خطرناک (بر طبق قوانین و مقررات ملی و بین المللی هوانوردی) و هرگونه باری که ایمنی و امنیت پرواز، هواپیما، افراد و یا اموال موجود در هواپیما را به مخاطره می اندازد، اکیداً خودداری نماید. علاوه بر موارد فوق الذکر، شرکت هواپیمایی ایران ایرتور حق دارد از پذیرش هر گونه بار و کالایی که به تشخیص این شرکت غیر استاندارد بوده و یا مخاطره آمیز باشد، خودداری نماید. شرایط حمل و نقل و سایر خدمات مرتبط و مسئولیت شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و محدودیت های آن، تابع قوانین و مقررات قابل اعمال حمل و نقل هوایی می باشد.

 

حضور مسافر در فرودگاه :

حضور مسافر در فرودگاه 2 ساعت قبل از پروازهای داخلی و 4 ساعت قبل از پروازهای خارجی الزامی است. در صورتی که مسافر بخواهد بلیت دو پرواز متوالی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور را تهیه نماید، برای تمامی پروازهای داخلی بایستی حداقل 3 ساعت و برای پروازهای بین المللی حداقل 8 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله زمانی قائل باشد .

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مجاز به عدم فروش بلیت و حمل مسافر دارای سوء رفتار مستند در پروازهای قبلی این شرکت و سایر شرکتهای حمل هوایی می باشد.

دارنده بلیت با آگاهی از شرایط مقرر در این بلیت، حق هرگونه ادعایی را بیش از آنچه در حدود مسئولیت های قراردادی شرکت حمل کننده تبیین شده، تحت هر عنوان از خود سلب و ساقط می نماید.

 

ارتباط با امور فرودگاهی

مسافران محترم در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام مراجعه به کانتر پذیرش شرکت هواپیمایی ایران ایرتور برای دریافت کارت پرواز، می توانند با نماینده امور فرودگاهی 09033453120  -   09104113120 تماس حاصل نمایند.

 

شرایط استرداد بلیت در پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

برای تماس با واحد استرداد با شماره 0413120 تماس بگیرید.

انصراف مسافر به هر دلیلی از پروازهای (در خواست استرداد) مشمول جریمه می باشد و میزان جریمه با توجه به کلاس نرخی بلیت خریداری شده، متغیر خواهد بود.

مسافر می تواند به قسمت (استرداد بلیت) وب سایت مراجعه کرده و با پر کردن فرم آنلاین (استرداد بلیت ) "با جریمهدرخواست خود را ارسال نماید، که وجه پس از کسر جریمه به صورت آنلاین به کارت بانکی خریدار مسترد خواهد شد.

 

جدول جرائم  پرواز  به تفکیک داخلی و خارجی: 

 


* منظور از قیمت تمام شده درجدول جرائم، قیمت خالص+ کلیه عوارض می باشد.

* منظور از قیمت خالص در جدول جرائم، قیمت تمام شده  بعد از کسر کلیه عوارض می باشد.

رزروهای گروهی بالای ۹ نفر (ویژه آژانس های مسافرتی):

تکمیل فرم  درخواست گروه با مشخص نمودن  تاریخ، مسیر، تعداد کل مسافر، تعداد CHD و INF در پنل کاربری سایت و شارژ حساب کاربری با کسر کمیسیون 5% به اعتبار ساین کاربری مربوطه.

تایید درخواست از طرف شرکت هواپیمایی ایران ایرتور  انجام خواهد شد. مهلت درج صحیح اسامی  پس از اعلام تایید از طرف شرکت ایران ایرتور و با توجه به زمان باقیمانده تا تاریخ پرواز به آژانس اعلام خواهد شد و آژانس مکلف است تا زمان اعلام شده اسامی را درج نماید. در غیر این صورت مسئولیت تاخیر متوجه آژانس خواهد بود. جریمه NOSHOW و کنسلی برای گروه 75% می باشد.

درواگذاری گروه، افراد زیر 12 سال و زیر 2 سال مشمول نرخ  CHD  و  INF  می گردند. در صورت تغییر نام و اصلاح کارکتر می بایست رفرنس مذکور کنسل و جریمه کنسلی، در بازه ی زمانی مانده تا پرواز مطابق با RBD  اختصاص یافته محاسبه و مجددا رزرو جدید گرفته شود .

 

تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

در زمان تاخير بيش از 2 ساعت و يا ابطال پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، که از طریق پیام کوتاه (SMS) اطلاع رسانی خواهد شد، در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز، خریدار باید از قسمت استرداد در وب سایت، اقدام به درخواست استرداد بدون جریمه کند. بعد از بررسی درخواست توسط واحد مربوطه وجه  بلیت مسترد خواهد شد.

 

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و سایر خطوط هوایی داخلی:

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از قرارداد فی مابین ایرلاین ها خارج شده است و مسئولیتی از بابت تاخیر یا کنسلی سایر شرکتهای هواپیمایی ندارد.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور می تواند بنا به محدودیت های فنی، عملیاتی یا بازرگانی نسبت به تغییر نوع هواپیما اقدام  نماید و در صورت نیاز می تواند از هواپیمای جایگزین سایر شرکت های هواپیمایی نیز بهره گیرد.

شرایط اصلاح اطلاعات مسافر و تغییر تاریخ در بلیت های پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

چنانچه خریدار در وارد نمودن اطلاعات مسافر اشتباه کرده باشد، می تواند در قسمت (درخواست های ویژه >> اصلاح اطلاعات) اطلاعات مسافر را به صورت آنلاین اصلاح نماید. اصلاح کد ملی و اضافه و کم کردن پسوند و پیشوند نام یا نام خانوادگی بدون جریمه و اصلاح در حروف نام و نام خانوادگی به شرط عدم تغییر کلی با جریمه 20% قابل  اعمال می باشد.

برای تغییر تاریخ بلیت و یا تغییر نام کلی، باید بلیت خریداری شده با کسر جریمه استرداد و سپس بلیت جدید با قیمت جدید صادر شود.

عملیات خرید بلیت در سایت شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی  قرار خواهد گرفت. بلیت مسافر بمنزله قرارداد فی مابین مسافر و شرکت هواپیمایی می باشد و خرید بلیت بمنزله قبول کردن کلیه قوانین و مقررات  شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از طرف خریدار می باشد.

 

شرایط و ضوابط خرید بلیت :

مشخصات مسافر:

هنگام رزرو بلیت، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی و فارسی و کد ملی (یا شماره گذرنامه  برای مسافرین خارجی ) به صورت کامل وارد شود، درصورت مغایرت نام مسافر روی بلیت با مدرک شناسایی، از پرواز مسافر ممانعت خواهد شد. تنها راه ارتباطی با مسافران برای اطلاع رسانی از طریق تلفن تماس درج شده در زمان خرید می باشد. در صورت درج شماره اشتباه و یا عدم پاسخگویی به تماس، مسئولیت با خریدار خواهد بود. (تمامی آژانسهای مسافرتی آنلاین و آفلاین می بایست اطلاعات تماس مسافرین را درج نمایند در غیر اینصورت ساین شرکت خاطی در تمامی سیستم های فروش شرکت ایران ایرتور بسته و به سازمان هواپیمایی کشوری ارجاع خواهند شد.)

 

انتخاب رده سنی:

نوزاد: مسافر با سن بین 20 روز تا 2 سال تمام. این مسافران بدون صندلی یا "NO SEAT" بوده و در هواپیما به آنان صندلی تعلق نمی گیرد.

کودک: مسافر با سن 2 تا 12سال سن تمام

بزرگسال: مسافر با سن بیش از 12 سال سن.

در صورت عدم دقت خریدار واشتباه وارد نمودن رده سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. نرخ بلیت کودک، معادل 75% درصد نرخ خالص بزرگسال و نرخ نوزاد معادل 10% درصد نرخ خالص بزرگسال خواهد بود.

توجه: بلیت نوزاد ، حتما می بایست به همراه بلیت بزرگسال صادر گردد و در صورتی که یک مسافر بزرگسال قصد همراهی دو مسافر نوزاد را داشته باشد ، بر اساس ضوابط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یکی از دو نوزاد با حق رزرو جا کودک تلقی شده و می بایست 75% درصد نرخ خالص بزرگسال را پرداخت نماید.

مسافرت کودک بدون همراه (مسافرین بین 7 تا 12 سال سن )، فقط با شرط تکمیل فرم کودک بدون همراه در فرودگاه و امضا آن توسط ولی، قیم کودک و نیز با ارائه وکالتنامه رسمی از طرف ولی یا قیم به شخص ثالث انجام خواهد شد. در صورتیکه مسیر پروازی کودک رفت و برگشتی باشد، بدلیل احتمال عدم حضور ولی در مقصد، تکمیل فرم مربوط جهت برگشت کودک در فرودگاه مبدا و درج مهر شرکت ایران ایرتور و نام کارمند مهر کننده الزامی می باشد.

 

پرداخت هزینه بلیت:

خرید بلیت در وب سایت فروش پرواز های سیستمی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تنها با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است. پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیت از طریق پیام کوتاه (SMS) و یا پست الکترونیکی(Email) به خریدار ارسال می گردد.

 

مدارک شناسایی مسافر:

کد ملی مسافر هنگام رزرو باید بصورت صحیح وارد شود. در پروازهای خارجی گذرنامه مسافرین می بایست از شروع سفر دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا و گذرنامه در پروازهای خارجی به عهده مسافر می باشد. همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی (پروازهای داخلی)، گذرنامه (در پروازهای خارجی) و روادید (در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است.

 

رزرو بلیتهای متوالی در پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

در صورتی که مسافر بخواهد بلیت دو پرواز متوالی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور را تهیه نماید، برای تمامی پروازهای داخلی باید حداقل 3 ساعت و برای پروازهای بین المللی حداقل 8 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد، در صورت عدم رعایت این فاصله زمانی در هنگام خرید آنلاین، مسئولیت هرگونه خسارت به عهده مسافر خواهد بود.

 

قوانین و مقررات  خرید بلیت برای مسافران با مسائل پزشکی و درمانی:

بیمارانی که برای پرواز نیاز به مجوز پزشکی دارند، می بایست قبل از پرواز، فرم پزشکی مجوز پرواز را از سایت شرکت هواپیمایی ایران ایرتور دریافت نموده و حداقل 24 ساعت  قبل از پرواز به تایید دکتر معالج خود برسانند و فرم ممهور و امضا شده با ذکر تاریخ، توسط پزشک معالج را در زمان دریافت کارت پرواز به همراه داشته و تحویل نماینده شرکت دهند. چنانچه نماینده شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در زمان پرواز به هر دلیلی تشخیص دهد سلامتی مسافر یا سایر مسافرین با خطر مواجه می شود می تواند از سفر مسافر بیمار ممانعت نماید و شرکت ایران ایرتور متعهد است کل هزینه بلیت مسافر بیمار (و حداکثر یک نفر همراه) را عودت دهد. 

بیمارانی که قبل و بعد و در حین پرواز نیاز به کمک داشته باشند، بدون همراه پذیرش نخواهند شد.

 

مواردی که مجاز به پرواز نیستند :

    1- نوزادان کمتر از بیست روز از زمان تولد.

    2- بیماران مبتلا به بیماری مسری و عفونی.

    3- بیمارانی که احتمال فوت آن ها داخل هواپیما وجود دارد.

    4- بیمارانی روانی غیر قابل کنترل که احتمال به مخاطره انداختن امنیت هواپیما و سایر مسافران توسط ایشان وجود دارد.

خانم های باردار فقط در صورتی که شرایط جسمانی طبیعی و مطلوبی داشته باشند در پروازهای با زمان پروازی کمتر از دو ساعت تا پایان هفته 30 بارداری و در پروازهای با زمان پروازی بیش از 2 ساعت تا پایان هفته  28 بارداری با بهمراه داشتن گواهی پزشک معالج که سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان درج شده

باشد و تایید از پزشک معتمد شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، می توانند پرواز کنند.

بیماران می بایست داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر در داخل کیف دستی خود بهمراه داشته باشند. برای اطلاع بیشتر از لیست داروهای ممنوعه بایستی به سامانه مقررات گمرک هر کشور مراجعه نمود.

در پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور امکانات خدمت رسانی به مسافران با تخت بیمار وجود ندارد و در صورت خرید بلیت بدون اطلاع آژانس، کلیه مسئولیت با رزرو گیرنده می‌باشد.

حداکثر تعداد مسافر با ویلچر (ویلچر های دستی و بدون باتری) در هر پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایرتور 3 نفر می‌باشد. مسافرینی که قصد استفاده از خدمات ویژه (صندلی چرخ‌دار و ...) دارند، هنگام رزرو بلیت باید  فرم درخواست خدمات ویژه را در وب سایت پر نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با پزشک معتمد شرکت هواپیمایی ایران ایرتور دکتر سلیمانی به شماره موبایل 09123752568 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

برچسب ها {{item}}