False
قوانین و مقررات عمومی

 

قوانین و مقررات عمومی 

بلیت (کاغذی/ الکترونیک) مسافر بمنزله قرارداد فی مابین مسافر و شرکت هواپیمایی ایران ایرتور است. و خرید بلیت بمنزله قبول کردن کلیه قوانین و مقررات شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از طرف خریدار می باشد. این بلیت از تاریخ صدور فقط برای مدت 6 ماه اعتبار دارد.

حضور مسافر در فرودگاه :

حضور مسافر در فرودگاه 2 ساعت قبل از پروازهای داخلی و 4 ساعت قبل از پروازهای خارجی الزامی است. در صورتی که مسافر بخواهد بلیت دو پرواز متوالی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور را تهیه نماید، برای تمامی پروازهای داخلی بایستی حداقل 3 ساعت و برای پروازهای بین المللی حداقل 8 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله زمانی قائل باشد .

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مجاز به عدم فروش بلیت و حمل مسافر دارای سوء رفتار مستند در پروازهای قبلی این شرکت و سایر شرکتهای حمل هوایی می باشد.

دارنده بلیت با آگاهی از شرایط مقرر در این بلیت، حق هرگونه ادعایی را بیش از آنچه در حدود مسئولیت های قراردادی شرکت حمل کننده تبیین شده، تحت هر عنوان از خود سلب و ساقط می نماید.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و سایر خطوط هوایی داخلی:

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور از قرارداد فی مابین ایرلاین ها خارج شده است و مسئولیتی از بابت تاخیر یا کنسلی سایر شرکتهای هواپیمایی ندارد.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور می تواند بنا به محدودیت های فنی، عملیاتی یا بازرگانی نسبت به تغییر نوع هواپیما اقدام نماید و در صورت نیاز می تواند از هواپیمای جایگزین سایر شرکت های هواپیمایی نیز بهره گیرد.

شرایط اصلاح اطلاعات مسافر و تغییر تاریخ در بلیت های پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

چنانچه خریدار در وارد نمودن اطلاعات مسافر اشتباه کرده باشد، می تواند در قسمت (درخواست های ویژه >> اصلاح اطلاعات) اطلاعات مسافر را به صورت آنلاین اصلاح نماید. اصلاح کدملی و اضافه و کم کردن پسوند و پیشوند نام یا نام خانوادگی بدون جریمه قابل اعمال می باشد.

اصلاح در حروف نام و نام خانوادگی در صورت تغییر کلی اسم، با جریمه 20% قابل  اعمال می باشد.

برای تغییر تاریخ بلیت، باید بلیت خریداری شده با کسر جریمه استرداد و سپس بلیت جدید با قیمت جدید صادر شود.

شرایط و ضوابط خرید بلیت :

عملیات خرید بلیت در سایت شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی  قرار خواهد گرفت. 

مشخصات مسافر:

هنگام رزرو بلیت، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی و فارسی و کد ملی (یا شماره گذرنامه  برای مسافرین خارجی ) به صورت کامل وارد شود، درصورت مغایرت نام مسافر روی بلیت با مدرک شناسایی، از پرواز مسافر ممانعت خواهد شد. تنها راه ارتباطی با مسافران برای اطلاع رسانی از طریق تلفن تماس درج شده در زمان خرید می باشد. در صورت درج شماره اشتباه و یا عدم پاسخگویی به تماس، مسئولیت با خریدار خواهد بود. (تمامی آژانسهای مسافرتی آنلاین و آفلاین می بایست اطلاعات تماس مسافرین را درج نمایند در غیر اینصورت ساین شرکت خاطی در تمامی سیستم های فروش شرکت ایران ایرتور بسته و به سازمان هواپیمایی کشوری ارجاع خواهند شد.)

انتخاب رده سنی:

نوزاد: (INF) مسافر با سن بین 48 ساعت بعد از تولد تا 2 سال تمام. این مسافران بدون صندلی یا "NO SEAT" بوده و در هواپیما به آنان صندلی تعلق نمی گیرد.

کودک: (CHD) مسافر با سن 2 تا 12 سال سن تمام

بزرگسال: (ADL) مسافر با سن بیش از 12  سال سن.

ملاک محاسبه سن مسافر، تاریخ پرواز می باشد.

در صورت عدم دقت خریدار واشتباه وارد نمودن رده سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. نرخ بلیت کودک، معادل 75% درصد نرخ خالص بزرگسال و نرخ نوزاد معادل 10% درصد نرخ خالص بزرگسال خواهد بود.

توجه: بلیت نوزاد ، حتما می بایست به همراه بلیت بزرگسال صادر گردد و در صورتی که یک مسافر بزرگسال قصد همراهی دو مسافر نوزاد را داشته باشد ، بر اساس ضوابط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور یکی از دو نوزاد با حق رزرو جا کودک تلقی شده و می بایست 75% درصد نرخ خالص بزرگسال را پرداخت نماید.

مسافرت کودک بدون همراه (مسافرین بین 7 تا 12 سال سن )، فقط با شرط تکمیل فرم کودک بدون همراه در فرودگاه و امضا آن توسط ولی، قیم کودک و نیز با ارائه وکالتنامه رسمی از طرف ولی یا قیم به شخص ثالث انجام خواهد شد. در صورتیکه مسیر پروازی کودک رفت و برگشتی باشد، بدلیل احتمال عدم حضور ولی در مقصد، تکمیل فرم مربوط جهت برگشت کودک در فرودگاه مبدا و درج مهر شرکت ایران ایرتور و نام کارمند مهر کننده الزامی می باشد.

پرداخت هزینه بلیت:

خرید بلیت در وب سایت فروش پرواز های سیستمی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تنها با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است. پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیت از طریق پیام کوتاه (SMS) و یا پست الکترونیکی(Email) به خریدار ارسال می گردد.

مدارک شناسایی مسافر:

کد ملی مسافر هنگام رزرو باید بصورت صحیح وارد شود. در پروازهای خارجی گذرنامه مسافرین می بایست از شروع سفر دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا و گذرنامه در پروازهای خارجی به عهده مسافر می باشد. همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی (پروازهای داخلی)، گذرنامه (در پروازهای خارجی) و روادید (در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است.

تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

در زمان تاخير بيش از 2 ساعت و يا ابطال پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، که از طریق پیام کوتاه (SMS) اطلاع رسانی خواهد شد، در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز، خریدار باید از قسمت استرداد در وب سایت، اقدام به درخواست استرداد بدون جریمه کند. بعد از بررسی درخواست توسط واحد مربوطه وجه  بلیت مسترد خواهد شد.

رزرو بلیتهای متوالی در پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور:

در صورتی که مسافر بخواهد بلیت دو پرواز متوالی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور را تهیه نماید، برای تمامی پروازهای داخلی باید حداقل 3 ساعت و برای پروازهای بین المللی حداقل 8 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد، در صورت عدم رعایت این فاصله زمانی در هنگام خرید آنلاین، مسئولیت هرگونه خسارت به عهده مسافر خواهد بود.

ارتباط با امور فرودگاهی:

مسافران محترم در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام مراجعه به کانتر پذیرش شرکت هواپیمایی ایران ایرتور برای دریافت کارت پرواز، می توانند با نماینده امور فرودگاهی 0413120 تماس حاصل نمایند.

 

برچسب ها {{item}}